NEFSİMLE HASBIHAL (1)

2012-11-12 10:03:00
NEFSİMLE HASBIHAL (1) |  görsel 1

 
 

HAYATTA UNUTMAMAN GEREKEN DÖRT KURAL;

İlk kural : " Karşına çıkan kişiler her kimse, doğru kişilerdir. Bunun


anlamı şudur, hayatımızda kimse tesadüfen karşımıza çıkmaz. Karşımıza çıkan,etrafımızda olan herkesin bir nedeni vardır,ya bizi bir yere götürürler yada bize bir şey öğretirler.

İkinci kural : "Yaşanmış olan her ne ise, sadece yaşanabilecek olandır. Hiçbir şey, hem de hiç bir şey yaşadığımız şeyi eğiştiremezdi. Yaşadığımızın içindeki en önemsiz saydığımız ayrıntıyı bile değiştiremeyiz. 'Söyleyapsaydım, böyle olacaktı' gibi bir cümle yoktur.Hayır, ne yaşandıysa,yaşanması gereken, yaşanabilecek olandır, dersimizi alalım ve ilerleyelim diye. Her ne kadar zihnimiz ve egomuz bunu kabul etmek istemese de,hayatımızda karşılaştığımız her olay, mükemmeldir." Mükemmel olarak yaratılmıştır. 

Üçüncü kural : " İçinde başlangıç yapılan her an, doğru andır. Her şey en doğru anda başlar, ne erken ne geç. Hayatımızda yeni bir şeyler olmasına hazırsak, o da başlamaya hazırdır.

Dördüncü kural: "Bitmiş olan bir şey bitmiştir. Hayatımızda bir şey sona ererse, bu bizim gelişimimize hizmet eder. Bu yüzden serbest bırakmak, gitmesine izin vermek ve elde etmiş olduğun bu tecrübeyle ileriye doğru bakmak daha iyidir. Acı çeksen bile ......" 

Acılarda bir gizli şevkat vardır. Kendilerine sabredenlere karşı daha insaflı olurlar.... Buna inan .. Acıların seni Rabbine döndürsün....

Kendinle barış önce, kıymetini anla , kabul et... Yaradılışındaki ince ihtimama ve sırra dikkat et ..... 

İnsanı Kamil olmak için yaradılmışsın sakin unutma.. .

Tüm kalbinle kainatı sev .sev çünkü Yaradan herşeyi sevgi üzerine var etti....

Sonuna kadar hayatta her anını değerlendir. O muhteşem lezzeti hisset..... 

Hayattındaki her gün Yüce Yaratıcından sana bir hediyedir,.... Hatalarını düzeltmen, kendine bir de vicdan aynasından bakman. gerçekleri görebilmen, Yaşamın sırrını keşfedebilmen, daha çok şükretmen, İnsan gibi insan olman için... 

Kıymetini bil....

0
0
0
Yorum Yaz