Karanlığın en koyu olduğu yerde... şafak

2014-11-08 14:02:00
 Karanlığın en koyu olduğu yerde... şafak |  görsel 1

Ve Sabah namazı kılınıyor.. Ayet ayet yükseliyor arşa ... ne büyük huzur, ne büyük coşku... Kainat uyanıyor dünyanın bu yüzünde.. 
Alemlerin Rabbine hamdolsun..

Az sonra gün ışıkları süzülmeye başlayacak.... karanlığın en koyu olduğu yerde... şafak sökecek....

Ey Rabbim ! Dünyayı Güneş ile aydınlattığın gibi hiç akstamadan her sabah, bizlerin gönüllerimizi de nurunla aydınlat.. Bütün mahklukatı uyandırdığın gibi uykusundan, bizlerin ruhlarımızı da dirilt yeni baştan..Semaya yükselen Kur'an Ayetleri gibi Ruhumuzdan da yükselsin münacatlar... Az sonra gün ışığının sarıp sarmalamaya başlıyacağı gibi yeryüzünü. Rahmetin de sarsın bizleri.. Havadaki serinlik gibi serinlet yüreklerimizi... Bu gecenin en koyu anında nebadatın üzerine yağdirdigin çiğ damları gibi konsun umutlar yüreklerimize, damla damla... Şu an denizin olduğu kadar sakin ve dingin olsun ruhumuz... Artık yerinden doğrulmaya başlayan ve az sonra dünyadaki en muhteşem uçuşlarını gerceklestirmeye hazirlanan kuşlar gibi eminiz ki , her koyu karanlığın ardı aydınlık olacaktır.. En büyük aydınlığa , nura ve müjdeye ebedi hayatımıza gözümüzü açtığımız anda kavuştur bizi Ya RAB !

Ey geceyi ve gündüzü, karanlığı ve aydınlığı, iyiliği ve kötülüğü, azı ve çoğu, sevinci uzuntuyu, siyahi ve beyazı yaratan Rabbim, bize herşeyi zıddıyla gösteren ve farkettiren Rabbim, bizleri ikilemlerde bırakma, her zaman doğrunun Hakk'in ve Rızanın yolunda olanlardan eyle...

Artık gün doğumunu seyretme vaktidir.. Yeni gün hayırlara vesile olsun...şerlerdeki hayır ve hikmetleri de görebilmemize vesile olsun.. Nefret dilini değil sevgi dilini kullanmamıza vesile olsun.. 
İnşirah olsun.. 
Sekine olsun.. 
Farkındalık olsun.. 
Nur olsun...
Dualarimla...

0
0
0
Yorum Yaz