HAYIRLI CUMALAR

2014-07-25 20:43:00
HAYIRLI CUMALAR |  görsel 1

Kıymetli Dostlar , Hayirli Cumalar

Mübarek Ramazan Ayı geldi gidiyor. Bu gün son Cuma günü... ve gelen Bayram... Mavi gezegenimiz, dünyamız böylesine kırmızıya boyanmışken, her yerde mazlumların kanları akarken nasıl da hüzünle doluydu Ramazan.. Dillerde hep dua , gönüller yorgun, gözler haberlerde , tedirgin bir bekleyişti bizimkisi..
Ne çok acı var , halimiz ve ahvalimiz perişan...
Filistin halkı İsrailin karşısında canıyla etten duvar.. Kadın , çoluk çocuk şehadete koşuyorlar.. 
Ya Irak'ta Suriye'de diğer bölgelerde katledilen masumları katledenler kim?

Dünya büyük sınavda, lakin İslam aleminin sınavı daha büyük... Bu dağılmışlık parçalanmışlık , sessizlik sürdükçe kan ağlamaya devam ediyor dünya..

Rabbim bütün islam alemine farkındalık nasip etsin, gerçekleri görecek gözler, doğrunun ve mazlumun yanında zalimin karşısında duracak irade, yöneticilerine zulmü engelleyecek anlayis, davranış , güç ve kararlilik versin..

Ramazan ayının son Cuma gününde ve en güzel saatlerde biz sıradan insanlar, eli gücü başka şeye yetmeyenler yine DUA ile Rabbimizin huzurundayız...

Dualarımız mazlumlar için , Filistin, Gazze, Irak, Suriye, Doğu Türkistan, Arakan, Mısır, Afganistan, Pakistan , Afrika ve dünyanın her yerinde hırpalanan, zulüme uğrayan, yerlerinden yurtlarından sürülen, açlığa mahkum edilen, ve acımasızca katledilen bütün müslüman kardeşlerimiz için...

Rabbim kabul eyleye..

0
0
0
Yorum Yaz